Popularność domów z drewna sprawia, że wiele osób przed budową swoich ukochanych czterech kątów zastanawia się, czy lepszy będzie dom z drewna czy może dom murowany. Rzeczywiście, decyzja nie jest łatwa. Wymaga sporo przemyślenia, przede wszystkim dlatego, że w większości przypadków jest to przecież decyzja na całe życie. Stąd nie ma tutaj miejsca na kierowanie się pośpiechem. Zarówno domy drewniane, jak i domy murowane mają bardzo wiele zalet, ale także i wad. Trzeba je wszystkie bardzo dobrze przeanalizować, aby podjąć w stu procentach dobrą decyzję, której nigdy nie będziemy żałować. Oba rozwiązania mają zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Na pewno w podjęciu odpowiedniej decyzji pomoże porównanie zalet oraz wad domów murowanych oraz domów budowanych w technologii szkieletowej. Ze znalezieniem informacji na ten temat nie powinno być żadnego problemu.

Kanadyjskie domki są to drewniane domy bardzo często spotykane w Kanadzie (stąd ich nazwa) oraz w Stanach Zjednoczonych. Tam technologia lekkiego szkieletu drewnianego nazywana jest „wood frame”. W Polsce oczywiście nadal najczęściej spotykane domy to budynki murowane z cegły, bloczków albo pustaków. Na wsiach niegdyś bardzo często stawiane domy z drewna. Szybko jednak zastępowano jest domami murowanymi. Dzisiaj jednak znowu pojawił się trend stawiania domów z drewna. Drewniane domy są dla Amerykanów i Kanadyjczyków świetnym rozwiązaniem. W oczach wielu Polaków domek kanadyjski jest niczym innym jak budynkiem mało solidnym.

Dom z drewna to rozwiązanie posiadające wiele plusów i minusów. Trzeba jednak wiedzieć o tym, że czym innym jest dom tego typu w Polsce, a czym innym w samej Kanadzie. W końcu kupując czy budując dom w Polsce, mieszkamy w nim często całe życie, dlatego nierzadko wolimy coś, co wydaje nam się bardziej solidne i trwałe. Za oceanem wygląda to często inaczej – społeczeństwo jest bardzo mobilne i często zmienia miejsce zamieszkania, np. w związku z pracą. Z pewnością jeszcze długo technologia szkieletu drewnianego nie będzie w Polsce tak dominująca jak w Stanach czy Kanadzie. Niemniej jednak na pewno domu drewniane będą (i już są!) coraz częstszym widokiem w Polsce.


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 16846 bytes written, possibly out of free disk space in /home/seo/public_html/stron.x25.pl/wp-content/advanced-cache.php on line 1042

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'ZenCache: failed to write cache file for: `/drewniane-domy/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/seo/public_html/stron.x25.pl/wp-content/cache/zencache/cache`.' in /home/seo/public_html/stron.x25.pl/wp-content/advanced-cache.php:1050 Stack trace: #0 [internal function]: zencache\advanced_cache->output_buffer_callback_handler('<!DOCTYPE html ...', 9) #1 /home/seo/public_html/stron.x25.pl/wp-includes/functions.php(3297): ob_end_flush() #2 [internal function]: wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/seo/public_html/stron.x25.pl/wp-includes/plugin.php(503): call_user_func_array('wp_ob_end_flush...', Array) #4 /home/seo/public_html/stron.x25.pl/wp-includes/load.php(611): do_action('shutdown') #5 [internal function]: shutdown_action_hook() #6 {main} thrown in /home/seo/public_html/stron.x25.pl/wp-content/advanced-cache.php on line 1050